Trwa ładowanie danych...

Wirtualizacja szkolnych serwerów (Windows Server SBS 2003 i nowszych ...)

KONTAKT w sprawie wirtualizacji


Każdy opiekun pracowni komputerowej teoretycznie może samodzielnie zainstalować szkolny Windows Server SBS2003 na dostępnych platformach wirtualizacji:

 1. VirtualPC – dla systemów Windows XP i Vista wystarczy zainstalować z płytek kolekcji DVD VirtualPC 2007, dla Windows 7 – pobrać najnowszą wersję Virtual PC z Microsoft,
 2. Oracle VirtualBox – bezpłatna platforma do pobrania internetu,
  Zobacz jak wygląda serwer SBS2003 na platformie Oracle VirtualBox 1. Hyper-V – dla systemu Windows 8.1 Pro dostępna po zainstalowaniu funkcji Hyper-V, lub jako niezależny system Windows Hyper-V Server 2012 R2.
  Zobacz jak wygląda serwer SBS2003 na platformie Hyper-VInstalację można przeprowadzić najlepiej z tzw. Czerwonej DVD Kolekcji (Jesień 2007/Wiosna 2008) lub ostatniej stworzonej przez Microsoft dla MEN - wiosna 2010. Jest to jednak proces czasochłonny - instalacja i konfiguracja pełnego systemu trwa około 20 godzin. Wymaga również pewnych umiejętności oraz doświadczenia podczas konfiguracji maszyny wirtualnej do korzystania z systemu.
Uwaga: Innym sposobem uzyskania SBS2003 w formacie Hyper-V jest zakup u nas dysku USB (pendrive), na którym zainstalujemy dla Was SBS2003 (edycja Jesień 2007/Wiosna 2008/Lato 2010) w proponowanej i sprawdzonej konfiguracji:

dla Hyper-V (SBS2003 R2 MEN-EFS)
Podział dysku: C: 100 GB, R: 20 GB, O: 360 GB

Możliwe jest również, aby administrator pracowni sam określił, jaki podział dysku jest w jego przypadku najbardziej odpowiedni.
Edycja: Lato 2010 obsługuje stacje uczniowskie z systemami
- Windows XP Professional
- Windows Vista Bussiness
- Windows 7 Professional
- Windows 8.1 Professional
- Windows 10 Professional

Uwaga: Posiadamy dyski wirtualnych serwerów w następujących wersjach: Windows Server 2012, Windows Server 2016 i Windows Server 2019 - wszystkie w standardzie Szkolnych Pracowni określonych przez MEN.Wariant I
Dysk wysyłamy kurierem, a oprogramowanie zaraz po aktywacji, zgodnie ze standardową procedurą Microsoft będzie gotowe do użytku.

Cena dysku wraz z dostawą kurierem – ustalana po określeniu zawartości (ilości i rodzajów wirtualnych obrazów serwera, tel. 74 872 21 12, e-mail: spk@multinet.pc.pl

Forma zamówienia: Faks lub E-mail
Forma płatności: przelew
Termin płatności: 14 dni od dostarczenia przesyłki
Typ dostarczanego dysku: w zależności od ilości obrazów serwera
Instrukcja instalacji: wysyłana jest pocztą elektroniczną na adres podany w zamówieniu, dodatkowo wspomagamy przy instalacji wizytą poprzez zdalny pulpit. Ponieważ pliki dysków wirtualnych mają dużą objętość (dziesiątki GB), ze względów czysto technicznych oraz z uwagi na prawa autorskie nie udostępniamy ich OnLine

Wariant II
Możliwa jest również pełna instalacja wirtualnego serwera wraz z platformą wirtualizacji na komputerze dostarczonym przez szkołę lub zakupionym w naszej firmie.

 1. W przypadku gdy szkoła posiada jednostkę o parametrach wystarczających do wykonania wirtualizacji wysyłamy kuriera po jednostkę, a po instalacji również odsyłamy wirtualny serwer kurierem.
 2. W przypadku zakupu jednostki w Serwisie Pracowni Komputerowych, instalujemy całość oprogramowania (jak wyżej) i wysyłamy całość kurierem.

Forma zamówienia: - jak w Wariancie I


Wariant III
Ta forma realizacji zamówienia, to połączenie Wariantu II i naszej wizyty w szkole celem dokonania pełnej integracji pracowni. Koszt uwzględnia naszą usługę oraz dojazd na miejsce. W tym wypadku udzielamy w ramach całej usługi szkole bezpłatnego rocznego wsparcia określonego w "Umowie serwisowej" gwarantującym poprawne funkcjonowanie pracowni.

Forma zamówienia: - jak w Wariancie I


Zalety wirtualnych serwerów:

 • Niezależność od platformy sprzętowej – można uruchomić szkolny serwer SBS2003 praktycznie na każdym sprzęcie, w tym na najnowszych sprzętowych serwerach
 • Pewność działania pracowni – wirtualny serwer (a właściwie jego wirtualny dysk) to plik, można zatem zrobić jego kopię na wypadek awarii.
 • Szybka migracja na inny sprzęt – w przypadku awarii można szybko uruchomić serwer na innym komputerze instalując platformę wirtualizacji na której pracował (Virtual PC/ VirtualBox/ Hyper-V) i kopiując wirtualny dysk.
 • Walory edukacyjne – nic nie stoi na przeszkodzie, aby utworzyć drugą maszynę wirtualną i podłączyć kopię wirtualnego dysku aby móc dowolnie eksperymentować z serwerem bez obawy uszkodzenia jego konfiguracji.
 • Szybki start i zamknięcie komputera – wirtualnego serwera nie trzeba wyłączać, każda platforma wirtualizacji dysponuje możliwością zapisania stanu maszyny – czas zapisu i odtworzenia: 5-10 sekund! Platforma Hyper-V robi to automatycznie.
 • Obsługa całej przestrzeni RAM – wirtualny serwer (w przeciwieństwie do sprzętowych) widzi pełne 4GB pamięci RAM.
 • Wysoka wydajność – wirtualny serwer pracuje dużo szybciej niż sprzętowy, daje to nieosiągalną do tej pory prędkość działania wszystkich usług.
 • Szybka i wydajna sieć – stacje uczniowskie pracują i logują się znacznie szybciej niż do serwera sprzętowego
 • Możliwość migracji w górę – posiadając wirtualny SBS2003 można dokonać migracji do najnowszego systemu Windows Server 2012 wraz z wszystkimi ustawieniami.
 • Brak ograniczeń sprzętowych – oznacza ni mnie nie więcej w Państwa przypadku, że wielkość dysku twardego kształtujemy na etapie tworzenia wirtualnego serwera – nic nie stoi na przeszkodzie aby na fizycznym sprzęcie z dyskiem 500 GB wirtualny serwer miał dysk 1 TB.

Podsumowując: Wirtualizacja szkolnego serwera zabezpiecza płynne działanie szkolnej pracowni komputerowej w zgodzie z obecnie stosowanymi rozwiązaniami w sferze profesjonalnej. Poza tym biorąc pod uwagę, że nowy sprzętowy najtańszy serwer to kwota rzędu kilku tysięcy złotych, to serwer wirtualny możemy uruchomić w sytuacji awaryjnej nawet na zwykłym szybkim komputerze biurowym.Jest to rozwiązanie pewne i niezawodne.


Kontakt w sprawie WIRTUALIZACJI

Wycenę wirtualnego serwera realizujemy na zamówienie, dostosowując się do Państwa potrzeb. Niezbędny jest w tej sprawie kontakt z nami za pośrednictwem telefonu bądź poczty elektronicznej. Wówczas ustalamy takie parametry jednostek jak:

 • Czy wykonać wirtualizację na sprzęcie nowym czy posiadanym przez szkołę
 • Rodzaj jednostki przeznaczonej na serwer i jej parametry
 • Rodzaj platformy wirtualizacji
 • Podział dysku serwera wirtualnego
 • Rodzaj zainstalowanego systemu operacyjnego.
 • itp.

Serwis Pracowni Komputerowych AHU MultiNet - RECEPCJA SERWISU
Telefon stacjonarny/Fax: 74 872 21 12

Dostępny jest również nasz formularz kontaktowy oraz widżet Gadu-Gadu na naszej stronie

Konsultant - specjalista ds. sprzedaży:
Przemysław Baziak: 695 532 548
Michał Kisiel: 693 581 432
E-mail: spk@multinet.pc.pl

Zadaj pytanie on-line

2016 © Pracownie komputerowe dla szkół, Serwery dla szkół, Office dla szkół | powered by uCore Engine

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawo Telekomunikacyjne, informujemy, iż nasza witryna umieszcza w pamięci podręcznej Państwa przeglądarki tzw. plik cookie. Jest on wykorzystywany jedynie w celach statystycznych, a także aby ułatwić Państwu nawigację po stronie. Jeśli uważają Państwo, że narusza to Waszą prywatność, mogą Państwo wyłączyć obsługę plików cookie dla konkretnej witryny w ustawieniach przeglądarki.