Trwa ładowanie danych...

Wirtualicja starszych wersji systemu operacyjnego stacji uczniowskich

KONTAKT w sprawie wirtualizacji


Często zdarza się, że szkolna pracownia dysponuje znakomitym oprogramowaniem dydaktycznym, stworzonym do pracy pod kontrolą 32-bitowych systemów. Działają znakomicie w systemie operacyjnym Windows XP. Niektóre z nich będą działać w 32-bitowej wersji systemu Windows 7 i 8.1.

Gorzej, gdy w pracowni zostało zaktualizowane oprogramowanie systemowe do 64-bitowej wersji. Nic innego - tylko należałoby wymienić całe oprogramowanie dydaktyczne.

Aby uniknąć tych kosztów, proponujemy zastosowanie wirtualnej maszyny na każdej stacji uczniowskiej. O ile są to stacje nowszej generacji (wyposażone w procesory wspierające technologię wirtualizacji INTEL Virtualization), można zastosować tryb XP Mode dla systemu Windows 7 Professional lub Hyper-V dla systemów Windows 8/8.1 Professional i Windows 10 professional. W pozostałych przypadkach pozostaje wirtualizacja na innych platformach - np. VitualBox.

Każdy opiekun pracowni może samodzielnie wykonać wirtualizację stacji uczniowskiej z systemem Windows XP Professional. Jest to jednak proces dość czasochłonny (wliczając czas na konfigurację). Dysponujemy gotowymi, wirtualnymi dyskami dyskami stacji uczniowskich z systemem Windows XP Professional. Możemy wyposażyć je w oprogramowanie wg. zaleceń zamawiającego (opiekuna pracowni) i przysłać wirtualny dysk na nośniku Pen Drive wraz z instrukcją instalacji. W razie konieczności służymy instalacją bezpośrednio w pracowni poprzez zdalny pulpit.

Prosimy o kontakt telefoniczny celem uzyskania szczegółowych informacji.


Kontakt w sprawie WIRTUALIZACJI

Wycenę wirtualnego serwera realizujemy na zamówienie, dostosowując się do Państwa potrzeb. Niezbędny jest w tej sprawie kontakt z nami za pośrednictwem telefonu bądź poczty elektronicznej. Wówczas ustalamy takie parametry jednostek jak:

  • Czy wykonać wirtualizację na sprzęcie nowym czy posiadanym przez szkołę
  • Rodzaj jednostki przeznaczonej na serwer i jej parametry
  • Rodzaj platformy wirtualizacji
  • Podział dysku serwera wirtualnego
  • Rodzaj zainstalowanego systemu operacyjnego.
  • itp.

Serwis Pracowni Komputerowych AHU MultiNet - RECEPCJA SERWISU
Telefon stacjonarny/Fax: 74 872 21 12

Dostępny jest również nasz formularz kontaktowy oraz widżet Gadu-Gadu na naszej stronie

Konsultant - specjalista ds. sprzedaży:
Przemysław Baziak: 695 532 548
Michał Kisiel: 693 581 432
E-mail: spk@multinet.pc.pl

Zadaj pytanie on-line

2016 © Pracownie komputerowe dla szkół, Serwery dla szkół, Office dla szkół | powered by uCore Engine

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawo Telekomunikacyjne, informujemy, iż nasza witryna umieszcza w pamięci podręcznej Państwa przeglądarki tzw. plik cookie. Jest on wykorzystywany jedynie w celach statystycznych, a także aby ułatwić Państwu nawigację po stronie. Jeśli uważają Państwo, że narusza to Waszą prywatność, mogą Państwo wyłączyć obsługę plików cookie dla konkretnej witryny w ustawieniach przeglądarki.