Trwa ładowanie danych...

Aktualności

SP17 Wałbrzych - wreszcie... (woj. dolnośląskie)

Ile można czekać na wymianę starych jednostek komputerowych - jeszcze (w co trudno uwierzyć) z systemem Windows XP. Zdajemy sobie sprawę z tego, iż wiele pracowni wciąż w ten sposób funkcjonuje. Nie jest to nieraz winą ani dyrekcji, ani organu prowadzącego. Po prostu skąpy budżet i zawsze inne, pilniejsze wydatki.

Dzięki Radzie Rodziców, która przekazała środki finansowe, komputery z szybkimi dyskami SSD zostały zintegrowane z komputerem nauczycielskim zawierającym wbudowany wirtualny serwer wg. naszego projektu (SPK WS 2.3).

Ciekawostką jest fakt iż pracownia ma 20 komputerów stacjonarnych połączonych siecią przewodową LAN oraz 4 laptopy identycznie skonfigurowane, które łączą się za pomocą routera WiFi.

Całość jest w pełni zarządzana z poziomu komputera nauczycielskiego. Zapewnione jest między innymi:

  • podgląd stanowisk uczniowskich i interakcja
  • przesyłanie pulpitu nauczyciela
  • przesyłanie komunikatów
  • przesyłanie plików ćwiczeń
  • blokada stanowisk

Pracownia objęta jest zdalnym serwisem.


Zadaj pytanie on-line

2016 © Pracownie komputerowe dla szkół, Serwery dla szkół, Office dla szkół | powered by uCore Engine

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawo Telekomunikacyjne, informujemy, iż nasza witryna umieszcza w pamięci podręcznej Państwa przeglądarki tzw. plik cookie. Jest on wykorzystywany jedynie w celach statystycznych, a także aby ułatwić Państwu nawigację po stronie. Jeśli uważają Państwo, że narusza to Waszą prywatność, mogą Państwo wyłączyć obsługę plików cookie dla konkretnej witryny w ustawieniach przeglądarki.