Trwa ładowanie danych...

Aktualizacja oprogramowania Microsoft

Jak Państwo doskonale wiecie, wsparcie dla systemów operacyjnych Windows XP i Office 2003 zakończyło się 8 kwietnia 2014 roku. Skutki tego wydarzenia w zakresie zabezpieczeń i ochrony danych mogą mieć znaczny wpływ na prowadzoną pracę. Warto zatem podjąć odpowiednie działania.

Nieaktualny System Operacyjny to Zagrożenie Bezpieczeństwa

Bez krytycznych aktualizacji zabezpieczeń systemu Windows XP, komputery są bardziej narażone na działanie wirusów, programów szpiegujących i innego złośliwego oprogramowania umożliwiającego kradzież lub uszkodzenie danych. Jest to szczególnie ważne dla komputerów gabinecie dyrektora szkoły, w sekretariacie i księgowości.

Po zakończeniu obsługi systemu Windows XP również oprogramowanie antywirusowe nie jest w stanie zapewnić pełnej ochrony komputera. Ponieważ sam system nie jest już uaktualniany, to w razie pojawienia się problemów, pomoc techniczna Microsoft świadczona przez telefon i w trybie online niestety nie jest dostępna.

Nieaktualny System Operacyjny to Niepełny Efekt Dydaktyczny

Kształcenie uczniów w pracowniach komputerowych wyposażonych w nieaktualny system operacyjny daje połowiczny efekt. Różnice występujące pomiędzy systemami Windows XP oraz Windows 7, 8.1 i 10 są znaczne, a w przypadku pakietu Office dotyczą nie tylko interfejsu graficznego ale również formatu zapisu dokumentów.

Pytania najczęściej pojawiające się podczas aktualizacji oprogramowania:

Czy Licencjobiorca może wykonać kopię zapasową?

Tak. Licencjobiorca może wykonać jedną kopię zapasową oprogramowania i korzystać z niej na zasadach opisanych poniżej.

Czy Licencjobiorca może przenieść oprogramowanie na inny komputer lub przypisać je do innego użytkownika?

Licencjobiorca może przenieść oprogramowanie na inny komputer Licencjobiorcy. Licencjobiorca może także przenieść oprogramowanie (razem z licencją) na inny komputer, który należy do osoby innej niż Licencjobiorca, o ile:

  • Licencjobiorca jest pierwszym licencjonowanym użytkownikiem oprogramowania oraz:
  • Nowy użytkownik zaakceptuje postanowienia niniejszej umowy

Aby dokonać takiego przeniesienia, Licencjobiorca musi przenieść bezpośrednio na tę inną osobę oryginalny nośnik, certyfikat autentyczności, klucz produktu oraz dowód zakupu, a ponadto nie może zachować żadnych kopii oprogramowania. Na potrzeby przeniesienia oprogramowania Licencjobiorca może użyć dozwolonej przez Microsoft kopii zapasowej lub oryginalnego nośnika oprogramowania. W przypadku każdego przeniesienia oprogramowania na nowy komputer Licencjobiorca musi usunąć to oprogramowanie z poprzedniego komputera.

Jakie parametry powinien mieć komputer przy aktualizacji oprogramowania?

Komputer, na którym ma zostać zainstalowany system Windows 10 (8.1, 7) musi spełniać następujące wymagania:

  • Procesor: 1 gigaherc (GHz) z obsługą PAE, NX i SSE2
  • Pamięć RAM: 1 gigabajt (GB) (architektura 32-bitowa) lub 2 GB (architektura 64-bitowa)
  • Miejsce na dysku twardym: 16 GB (architektura 32-bitowa) lub 20 GB (architektura 64-bitowa)
  • Karta graficzna: urządzenie graficzne Microsoft DirectX 9 ze sterownikiem WDDM (wykorzystanie interfejsu AERO)

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi warunkami licencjonowania grupowego Microsoft

Zadaj pytanie on-line

2016 © Pracownie komputerowe dla szkół, Serwery dla szkół, Office dla szkół | powered by uCore Engine

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawo Telekomunikacyjne, informujemy, iż nasza witryna umieszcza w pamięci podręcznej Państwa przeglądarki tzw. plik cookie. Jest on wykorzystywany jedynie w celach statystycznych, a także aby ułatwić Państwu nawigację po stronie. Jeśli uważają Państwo, że narusza to Waszą prywatność, mogą Państwo wyłączyć obsługę plików cookie dla konkretnej witryny w ustawieniach przeglądarki.