Trwa ładowanie danych...

System Zarządzania Pracownią

W chwili obecnej bardzo często opiekun szkolnej pracowni komputerowej musi zarządzać dużą ilością stanowisk. Po wejściu w życie rozporządzenia MEN stawiającego szkołom wymóg, aby każdy uczeń miał do swojej wyłącznej dyspozycji stanowisko komputerowe, wiele placówek rozbudowało swoje pracownie o dodatkowe stanowiska. Często ilość stanowisk uczniowskich w takich pracowniach przekracza 20 stacji uczniowskich. Często z braku miejsca stanowiska uczniowskie są ustawione w sposób uniemożliwiający opiekunowi bezpośrednią, wzrokową kontrolę ekranu monitora.

Zapanowanie w takiej sytuacji nad tym co robią uczniowie jest utrudnione. Programy filtrujące treści w Internecie zabezpieczają przed wejściem ucznia w obszar zagrożony (przemoc, pornografia itp.). Pojawia się problem kontroli prawidłowego, rzetelnego wykonywania ćwiczeń przez uczniów. Niektóre programy filtrujące treści wyposażono w konsolę zarządzania stacjami uczniowskimi - np. Opiekun.NET czy Beniamin. W celu zapoznania się z ich możliwościami, odsyłamy do producentów ww. oprogramowania.

Jeżeli szkoła nie posiada oprogramowania umożliwiającego wizualną kontrolę opiekuna nad stacjami uczniowskimi, informujemy, iż w ramach REWITALIZACJI od chwili obecnej instalujemy System Zarządzania Pracownią (program iTALC), doskonałe narzędzie dla opiekuna pracowni, dające PEŁNĄ kontrolę nad stacjami uczniowskimi - doskonałe narzędzie do pracy dydaktycznej. Jest to program na licencji bezpłatnej, tak więc jego użytkowanie nie wiąże się z żadnymi kosztami. Każdy opiekun pracowni może go samodzielnie zainstalować - udostępniamy wersje instalacyjne oraz nasze wzbogacone tłumaczenie instrukcji w dziale: Pliki do pobrania/iTalc - do pobrania.

Wymagania programowe: systemy operacyjne Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8/8.1, Windows 10

MOŻLIWOŚCI SYSTEMU ZARZĄDZANIA PRACOWNIĄ:

  • Zdalne logowanie na stacjach roboczych
  • Przechwytywanie pulpitu użytkownika (zarządzanie komputerem)
  • Wykonywanie i archiwizacja "zdjęć" pulpitów użytkowników z poziomu konsoli zarządzania
  • Przesyłanie komunikatów na ekrany użytkowników (zbiorczo i wybiórczo)
  • Blokowanie komputerów użytkowników przez opiekuna na czas wykładu (zbiorczo i wybiórczo)
  • Przesyłanie swojego pulpitu na ekrany użytkowników (projekcja)
  • Możliwość zarządzania kilkoma pracowniami z poziomu 1 konsol)
  • Zdalne resetowanie stacji roboczych
  • Zdalne wyłączenie wszystkich stacji roboczych (zbiorczo i wybiórczo)
  • Zdalne włączenie wszystkich stacji jednym przyciskiem (zależy od wersji BIOS stacji uczniowskich)

Poniżej prezentujemy wybiórcze zrzuty ekranu konsoli zarządzania pracownią z 10-ma stacjami roboczymi z systemem Windows XP Professional.


Zdalne włączenie stacji uczniowskich

Podgląd stanowisk w czasie pracy

Archiwizacja "zdjęć" stanowisk


Zadaj pytanie on-line

2016 © Serwis Pracowni Komputerowych - Rewitalizacja Pracowni | powered by uCore Engine

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawo Telekomunikacyjne, informujemy, iż nasza witryna umieszcza w pamięci podręcznej Państwa przeglądarki tzw. plik cookie. Jest on wykorzystywany jedynie w celach statystycznych, a także aby ułatwić Państwu nawigację po stronie. Jeśli uważają Państwo, że narusza to Waszą prywatność, mogą Państwo wyłączyć obsługę plików cookie dla konkretnej witryny w ustawieniach przeglądarki.