Trwa ładowanie danych...

Aktualności

Szkoła Podstawowa Nr 48 w Lublinie - ma sprawną pracownię

Można się zastanawiać jak długo jeszcze trzeba się będzie męczyć z komputerami z roku 2007!!! Z których większość nie działa. Z systemem Windows XP???. Dzięki wsparciu Urzędu Miasta Lublin szkoła mogła odnowić swoją bazę dydaktyczną w zakresie nauczania informatyki.

Zainstalowanych zostało 16 stacji uczniowskich oraz nasz wirtualny serwer w wersji SPK WS 2.3. Opiekun pracowni ma do dyspozycji system zarządzania oparty na programie Opiekun WEB firmy Softsory. Całość pracowni objęta jest naszym merytorycznym wsparciem.

W pracowni zastosowane zostały:

 • NOWY Serwer SPK WS 2.3 SBS z wirtualnym serwerem Windows Server 2003 SBS całkowicie przystosowanym do obsługi stacji uczniowskich z systemem Windows 10 Professional
 • Poleasingowe jednostki komputerowe Dell Optiplex 790 Tower o parametrach:
  - Procesor: Intel Core i5,
  - Pamięć RAM: 4GB,
  - Dysk twardy: NOWY SSD 120 GB,
  - Napęd optyczny: DVD-RW.
  - System operacyjny: Windows 10 Professional Edu

Czas uruchomienia serwera: 50 sekund!
Czas uruchomienia komputerów - stacji uczniowskich: 40-50 sekund!

Ponadto:
Dzięki naszym rozwiązaniom, serwer pracowni nie musi pracować 24 godziny na dobę. Pracownię gotową do pracy można uruchomić w czasie 1,5 do 2 minut.Zadaj pytanie on-line

2016 © Serwis Pracowni Komputerowych - Rewitalizacja Pracowni | powered by uCore Engine

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawo Telekomunikacyjne, informujemy, iż nasza witryna umieszcza w pamięci podręcznej Państwa przeglądarki tzw. plik cookie. Jest on wykorzystywany jedynie w celach statystycznych, a także aby ułatwić Państwu nawigację po stronie. Jeśli uważają Państwo, że narusza to Waszą prywatność, mogą Państwo wyłączyć obsługę plików cookie dla konkretnej witryny w ustawieniach przeglądarki.