Trwa ładowanie danych...

Informacja o naszej firmie

Firma „MultiNet” powstała w 1995 r. Początkowo zajmowała się dostawami sprzętu komputerowego, oprogramowania i urządzeń peryferyjnych dla firm i osób fizycznych. W 1998 r. nastąpiło zawieszenie działalności które trwało do października 2003 r. W tym czasie z udziałem właściciela „MultiNet” powstała spółka „InterProm” której celem była promocja samorządów oraz firm w Internecie. Efektem tej działalności było stworzenie pierwszego w Polsce portalu samorządowego Dolnego Śląska „DInSiP” – „Dolnośląski Internetowy System Informacji i Promocji” przy współpracy Stowarzyszenia na rzecz Promocji Dolnego Śląska (SPDS).
Portal ten był wizytówką Dolnego Śląska na wystawie EXPO2000 w Hanowerze.

Po wznowieniu działalności w roku 2003 firma zajęła się dostarczaniem nowoczesnego sprzętu komputerowego, fiskalnego i wspomagającego sprzedaż przy współpracy ogólnopolskich producentów: ACTION S.A., ELZAB S.A.,POSNET S.A.
Wyspecjalizowaliśmy się wówczas w instalacji komputerowych systemów sprzedaży instalowanych w dużych palcówkach samoobsługowych.

W roku 2006 przy wykorzystaniu naszego autorskiego oprogramowania zapewniliśmy obsługę komunikacyjną GMS Dolnośląskiego Forum Samorządowego w Krzyżowej.

W roku 2011 rozpoczęliśmy działalność poświęconą Szkolnym Pracowniom Komputerowym. W latach 1999 – 2008 Resort Edukacji przekazał szkołom pracownie komputerowe, początkowo w ramach projektu „Internet dla Gmin”, później były współfinansowane z EFS (Europejski Fundusz Społeczny). Dostrzegliśmy ogromną potrzebę pomocy szkołom, które często po dostawie pracowni zostały pozostawione „samym sobie”. (Więcej w dziale "Rewitalizacja Pracowni MEN") . W latach 2011 - 2015 dokonaliśmy rewitalizacji pracowni komputerowych w 150 szkołach na terenie całego kraju.

Równolegle realizujemy instalację i integrację nowych pracowni komputerowych z wykorzystaniem technologii wirtualizacji serwerów (Więcej w działach: "Serwery dla szkół" oraz "Szkolne Pracownie komputerowe"). Po roku 2015 rewitalizacja pracowni MEN z lat 2004 - 2008 została zastąpiona przez instalację nowych pracowni na nowym sprzęcie ACTINA (produkcji ACTION S.A.) i poleasingowym (głównie marki DELL) z naszymi serwerami SPK WS (wirtualna wersja Windows Server SBS 2003, Windows Server 2012, 2016 i 2019). W chwili obecnej na terenie kraju działa w szkołach ponad 100 takich pracowni. Wszystkie są serwisowane w wykorzystaniem również mechanizmów zdalnej kontroli sprzętu.

Równolegle kontynuujemy działania oferujące systemy sprzedaży dla podmiotów gospodarczych. Początkowo obowiązek dotyczył tylko dużych podmiotów, gdzie wykorzystaliśmy wiedzę z zakresu sieci komputerowych. Dzisiaj oprócz dużych podmiotów obsługujemy również jednostanowiskowe punkty sprzedaży. Obecnie obsługujemy kilkaset urządzeń fiskalnych na terenie całego kraju. Naszym klientom zapewniamy profesjonalny serwis. Większość napraw dokonujemy bezpośrednio u klienta a dla klientów znajdujących się w znacznej odległości zapewniamy transport z wykorzystaniem firm kurierskich.

Michał Kisiel

Zadaj pytanie on-line

2016 © Pracownie komputerowe dla szkół, Serwery dla szkół, Office dla szkół, Kasy fiskalne | powered by uCore Engine

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawo Telekomunikacyjne, informujemy, iż nasza witryna umieszcza w pamięci podręcznej Państwa przeglądarki tzw. plik cookie. Jest on wykorzystywany jedynie w celach statystycznych, a także aby ułatwić Państwu nawigację po stronie. Jeśli uważają Państwo, że narusza to Waszą prywatność, mogą Państwo wyłączyć obsługę plików cookie dla konkretnej witryny w ustawieniach przeglądarki.