Trwa ładowanie danych...

Wirtualizacja szkolnych serwerów SBS 2003 i nowszych

KONTAKT w sprawie wirtualizacji


Każdy opiekun pracowni komputerowej teoretycznie może samodzielnie zainstalować szkolny Windows Server SBS2003 na dostępnych platformach wirtualizacji:

 1. VirtualPC – dla systemów Windows XP i Vista wystarczy zainstalować z płytek kolekcji DVD VirtualPC 2007, dla Windows 7 – pobrać najnowszą wersję Virtual PC z Microsoft,
 2. Oracle VirtualBox – bezpłatna platforma do pobrania internetu,
  Zobacz jak wygląda serwer SBS2003 na platformie Oracle VirtualBox 1. Hyper-V – dla systemu Windows 8.1 Pro dostępna po zainstalowaniu funkcji Hyper-V, lub jako niezależny system Windows Hyper-V Server 2012 R2.
  Zobacz jak wygląda serwer SBS2003 na platformie Hyper-VInstalację można przeprowadzić najlepiej z tzw. Czerwonej DVD Kolekcji (Jesień 2007/Wiosna 2008) lub ostatniej stworzonej przez Microsoft dla MEN - wiosna 2010. Jest to jednak proces czasochłonny - instalacja i konfiguracja pełnego systemu trwa około 20 godzin. Wymaga również pewnych umiejętności oraz doświadczenia podczas konfiguracji maszyny wirtualnej do korzystania z systemu.
Uwaga: Innym sposobem uzyskania SBS2003 w formacie Virtual PC/VirualBox lub Hyper-V jest zakup u nas dysku USB, na którym zainstalujemy dla Was SBS2003 (edycja Jesień 2007/Wiosna 2008/Wiosna 2010) w kilku konfiguracjach:


Konfiguracja 1 dla Virtual PC (SBS2003 R2 MEN-EFS)
Podział dysku serwera: C: 30 GB, R: 20 GB, O: 70 GB
Konfiguracja 2 dla Virtual PC/VirtualBox (SBS 2003 R2 MEN-EFS)
Podział dysku: C: 100 GB, R: 20 GB, O: 360 GB

Konfiguracja 3 dla Hyper-V (SBS2003 R2 MEN-EFS)
Podział dysku: C: 100 GB, R: 20 GB, O: 360 GB

Możliwe jest również, aby administrator pracowni sam określił, jaki podział dysku jest w jego przypadku najbardziej odpowiedni.
Jeżeli administrator pracowni zażyczy sobie to wirtualny serwer może zawierać obrazy stacji uczniowskich do instalacji zdalnej:
- systemu Windows XP Professional
- systemu Winsows Vista Bussiness
- systemu Windows 7 Professional
- systemu Windows 8.1 Professional
Obrazy stacji mogą zawierać aplikacje klienckie oraz pakiet Office w wersji Standard lub Professional. Według życzenia administratora może to być Office 2007, 2010, 2013 lub 2016. W tym wypadku partycja RIS Serwera ma większy rozmiar - 50GB
Wariant I
Dysk wysyłamy kurierem, a oprogramowanie zaraz po aktywacji, zgodnie ze standardową procedurą Microsoft będzie gotowe do użytku.

Cena dysku wraz z dostawą kurierem – ustalana po określeniu zawartości (ilości i rodzajów wirtualnych obrazów serwera, tel. 74 872 21 12, e-mail: spk@multinet.pc.pl

Forma zamówienia: Faks lub E-mail
Forma płatności: przelew
Termin płatności: 14 dni od dostarczenia przesyłki
Typ dostarczanego dysku: Minimum 500 GB, 2.5", USB 2.0
Instrukcja instalacji: wysyłana jest pocztą elektroniczną na adres podany w zamówieniu, dodatkowo wspomagamy przy instalacji wizytą poprzez zdalny pulpit. Ponieważ pliki dysków wirtualnych mają dużą objętość (dziesiątki GB), ze względów czysto technicznych oraz z uwagi na prawa autorskie nie udostępniamy ich OnLine

Wariant II
Możliwa jest również pełna instalacja wirtualnego serwera wraz z platformą wirtualizacji na komputerze dostarczonym przez szkołę lub zakupionym w naszej firmie.
 1. W przypadku gdy szkoła posiada jednostkę o parametrach wystarczających do wykonania wirtualizacji wysyłamy kuriera po jednostkę, a po instalacji również odsyłamy wirtualny serwer kurierem.
 2. W przypadku zakupu jednostki w Serwisie Pracowni Komputerowych, instalujemy całość oprogramowania (jak wyżej) i wysyłamy całość kurierem.
Forma zamówienia: - jak w Wariancie I

Wariant III
Ta forma realizacji zamówienia, to połączenie Wariantu II i naszej wizyty w szkole celem dokonania pełnej integracji pracowni. Koszt uwzględnia naszą usługę oraz dojazd na miejsce. W tym wypadku udzielamy w ramach całej usługi szkole bezpłatnego rocznego wsparcia określonego w "Zobowiązaniu serwisowym" gwarantującym poprawne funkcjonowanie pracowni.
Forma zamówienia: - jak w Wariancie I


Zalety wirtualnych serwerów:
 • Niezależność od platformy sprzętowej – można uruchomić szkolny serwer SBS2003 praktycznie na każdym sprzęcie, w tym na najnowszych sprzętowych serwerach
 • Pewność działania pracowni – wirtualny serwer (a właściwie jego wirtualny dysk) to plik, można zatem zrobić jego kopię na wypadek awarii.
 • Szybka migracja na inny sprzęt – w przypadku awarii można szybko uruchomić serwer na innym komputerze instalując platformę wirtualizacji na której pracował (Virtual PC/ VirtualBox/ Hyper-V) i kopiując wirtualny dysk.
 • Walory edukacyjne – nic nie stoi na przeszkodzie, aby utworzyć drugą maszynę wirtualną i podłączyć kopię wirtualnego dysku aby móc dowolnie eksperymentować z serwerem bez obawy uszkodzenia jego konfiguracji.
 • Szybki start i zamknięcie komputera – wirtualnego serwera nie trzeba wyłączać, każda platforma wirtualizacji dysponuje możliwością zapisania stanu maszyny – czas zapisu i odtworzenia: 5-10 sekund! Platforma Hyper-V robi to automatycznie.
 • Obsługa całej przestrzeni RAM – wirtualny serwer (w przeciwieństwie do sprzętowych) widzi pełne 4GB pamięci RAM.
 • Wysoka wydajność – wirtualny serwer pracuje dużo szybciej niż sprzętowy, daje to nieosiągalną do tej pory prędkość działania wszystkich usług.
 • Szybka i wydajna sieć – stacje uczniowskie pracują i logują się znacznie szybciej niż do serwera sprzętowego
 • Możliwość migracji w górę – posiadając wirtualny SBS2003 można dokonać migracji do najnowszego systemu Windows Server 2012 wraz z wszystkimi ustawieniami.
 • Brak ograniczeń sprzętowych – oznacza ni mnie nie więcej w Państwa przypadku, że wielkość dysku twardego kształtujemy na etapie tworzenia wirtualnego serwera – nic nie stoi na przeszkodzie aby na fizycznym sprzęcie z dyskiem 500 GB wirtualny serwer miał dysk 1 TB.

Podsumowując: Wirtualizacja szkolnego serwera zabezpiecza płynne działanie szkolnej pracowni komputerowej w zgodzie z obecnie stosowanymi rozwiązaniami w sferze profesjonalnej. Poza tym biorąc pod uwagę, że nowy sprzętowy najtańszy serwer to kwota rzędu kilku tysięcy złotych, to serwer wirtualny możemy uruchomić na zwykłym szybkim komputerze biurowym.Jest to rozwiązanie pewne i niezawodne.


Kontakt w sprawie WIRTUALIZACJI

Wycenę wirtualnego serwera realizujemy na zamówienie, dostosowując się do Państwa potrzeb. Niezbędny jest w tej sprawie kontakt z nami za pośrednictwem telefonu bądź poczty elektronicznej. Wówczas ustalamy takie parametry jednostek jak:

 • Czy wykonać wirtualizację na sprzęcie nowym czy posiadanym przez szkołę
 • Rodzaj jednostki przeznaczonej na serwer i jej parametry
 • Rodzaj platformy wirtualizacji
 • Podział dysku serwera wirtualnego
 • Rodzaj zainstalowanego systemu operacyjnego.
 • itp.

Serwis Pracowni Komputerowych AHU MultiNet - RECEPCJA SERWISU
Telefon stacjonarny/Fax: 74 872 21 12

Dostępny jest również nasz formularz kontaktowy oraz widżet Gadu-Gadu na naszej stronie

Konsultant - specjalista ds. sprzedaży:
Przemysław Baziak: 695 532 548
Michał Kisiel: 693 581 432
E-mail: spk@multinet.pc.pl

Zadaj pytanie on-line

2016 © Agencja Handlowo Usługowa MultiNet | powered by uCore Engine

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawo Telekomunikacyjne, informujemy, iż nasza witryna umieszcza w pamięci podręcznej Państwa przeglądarki tzw. plik cookie. Jest on wykorzystywany jedynie w celach statystycznych, a także aby ułatwić Państwu nawigację po stronie. Jeśli uważają Państwo, że narusza to Waszą prywatność, mogą Państwo wyłączyć obsługę plików cookie dla konkretnej witryny w ustawieniach przeglądarki.