Trwa ładowanie danych...

Aktualności

Pracownie dla szkół z system Windows 10 Professional

Najwyższy czas popatrzeć realnie. Czy mając komputery z systemem Windows XP, można efektywnie kształcić dzieci w podstawach stosowania technik informatycznych? Windows XP co prawda był jednym z najbardziej udanych systemów jaki udało się wdrożyć firmie Microsoft, to od kwietnia 2014r. (a więc od ponad 3 lat !!!) - jest pozbawiony wsparcia. Dodatkowo:

  1. System Windows XP obsługuje przeglądarkę Internet Explorer do wersji 8 - przeglądarka praktycznie nie działa.
  2. O stycznia 2017r. - Mozilla Firefox zakończyła wsparcie dla systemu Windows XP ograniczając się do najbardziej niezbędnych aktualizacji zabezpieczeń
  3. Po dwóch miesiącach podobnie postąpiły Opera i Chrome (Google)
  4. Trzeba się liczyć, że w niedługim czasie nie będzie możliwe korzystanie z Internetu na komputerze z system Windows XP

Czas zatem podjąć działania. Proponujemy nową pracownię, a wychodząc naprzeciw placówkom edukacyjnym ograniczamy koszty. Proponujemy:

  1. NOWY Serwer do pracowni w technologii wirtualnej z wykorzystaniem licencji które szkoła na serwer otrzymała wraz ze starą pracownią.
  2. Stacje uczniowskie - jednostki poleasingowe z półki biznesowej (w bardzo dobrym stanie). Przy zastosowaniu dysków SSD czas uruchomienia stacji uczniowskiej z systemem Windows 10 Professional - to ok. 30 s. Czas logowania do serwera - ok. 15 s.
  3. Czas uruchomienia serwera zapisaną instancją serwera wirtualnego nie przekracza minuty.

Poniżej: Nowa pracownia w byłym Zespole Szkół Społecznych w Kudowie Zdroju (Obecnie: Społeczny Zespół Szkolno - Przedszkolny w Kudowie Zdroju) - Nowy serwer oraz poleasingowe jednostki marki DELL.Zadaj pytanie on-line

2016 © Serwis Pracowni Komputerowych - Rewitalizacja Pracowni | powered by uCore Engine

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawo Telekomunikacyjne, informujemy, iż nasza witryna umieszcza w pamięci podręcznej Państwa przeglądarki tzw. plik cookie. Jest on wykorzystywany jedynie w celach statystycznych, a także aby ułatwić Państwu nawigację po stronie. Jeśli uważają Państwo, że narusza to Waszą prywatność, mogą Państwo wyłączyć obsługę plików cookie dla konkretnej witryny w ustawieniach przeglądarki.