Trwa ładowanie danych...

Trochę o rewitalizacji

NASZA MISJA

Już wiele lat temu dostrzegliśmy potrzebę profesjonalnej pomocy szkołom w zarządzaniu i konserwacji szkolnych pracowni komputerowych. Dostarczane one były w wielu edycjach, począwszy od roku 1999 - tzw. program "Internet dla Gmin".
Począwszy od roku 2004, pracownie wyposażano w serwer oparty na systemie SBS 2003. Mając kontakt z wieloma szkołami, oraz znając dobrze sektor edukacji (niektórzy nasi pracownicy są również czynnymi nauczycielami informatyki) zauważyliśmy, iż w wielu przypadkach pracownie komputerowe nie są właściwie wykorzystywane, gdyż od początku, od chwili ich oddania nie działały prawidłowo.
Wynikało to najczęściej z faktu, iż wielu integratorów pracowni (którzy byli podwykonawcami) zignorowało procedury prawidłowej instalacji szkolnej pracowni. W ten sposób pracownia która miała być oddana „pod klucz” od początku denerwowała swoim działaniem użytkowników i administratora (opiekuna pracowni).
Stąd zrodził się nasz program REWITALIZACJI pracowni.

Na dzień dzisiejszy na naszym koncie jest ponad 150 zrewitalizowanych pracowni (ponad 150 serwerów) oraz ok. 1600 zregenerowanych stacji uczniowskich. Nasze serwery instalowane "na sprzęcie" są bardzo dobrze zoptymalizowane, uruchamiają się w czasie 3-4 minut, a stacje uczniowskie logują się szybko i sprawnie. Cała pracownia zabezpieczona jest w awaryjne kopie bezpieczeństwa serwera i stacji. Pozwala to w przypadku uszkodzenia systemu operacyjnego (np. podczas zaniku napięcia zasilania) na przywrócenie jej z kopii w ciągu kilkunastu minut. Czynność tę może wykonać opiekun pracowni samodzielnie wg dostarczone przez nas instrukcji. W przypadku poważniejszych awarii nasz zespół serwisowy jest w stanie odtworzyć stan początkowy pracowni w ciągu godziny!

Naszą misją w rewitalizacji jest pomoc szkołom w odtworzeniu sprzętu w pracowniach komputerowych w połączeniu ze szkoleniem personelu administrującego i opiekującego się nim oraz wsparcie w celu uzyskania przez ten zespół maksymalnej samodzielności.

REWITALIZACJA Pracowni - co to takiego?
Biorąc pod uwagę fakt, że pracownie oparte na sprzęcie sprzed 2003 r. zazwyczaj zostały już zezłomowane, większość pracowni jeszcze funkcjonujących to edycje od roku 2004, przeważnie współfinansowane przez Europejski Fundusz Społeczny. A więc niektóre z nich posiadają już 15 lat!!!
Rewitalizacja to kompleksowe podejście do odnowienia sprzętu połączone z reinstalacją całego oprogramowania - na serwerze i stacjach uczniowskich. Szkoda marnować licencje na oprogramowanie, które szkoły otrzymały bezpłatnie! Po wykonaniu usługi, oddajemy pracownię "pod klucz".

REWITALIZACJA aby była przeprowadzona właściwie zawsze wymaga profesjonalnego podejścia i wizyty naszego przedstawiciela w szkole

Rewitalizacja pracowni sprawi, że będzie ona pracowała bezawaryjnie jeszcze przez długie lata, co ma istotne znaczenie w świetle szczupłych środków finansowych MEN - jeżeli na nowy sprzęt nie ma w tej chwili pieniędzy.

Pracownia ponadto wzbogacona jest o dodatkowe oprogramowanie, którego opiekun nie będzie już musiał samodzielnie instalować i konfigurować. Jest to oprogramowanie na licencjach GPL, takie jak:

 • pakiet biurowy Open Office (Libre Office);
 • edytor graficzny GIMP;
 • edytor grafiki bitowej (rastrowej) Paint Net;
 • przeglądarka internetowa Mozilla Firefox;
 • inne przeglądarki internetowe (Chrome, Opera) - na życzenie;
 • program Adobe Reader;
 • programy dekodujące (kodeki), gwarantujące poprawne odtwarzanie multimediów;
 • aktualizujemy systemy na stacjach – dla systemu Windows XP instalujemy Service Pack 3 (standardowo jest Service Pack 2)
 • aktualizujemy przeglądarkę internetową Internet Explorer do najnowszej wersji akceptowanej przez system operacyjny stacji uczniowskiej;
 • instalujemy wtyczkę multimedialną Adobe Flasch Player (do odtwarzania animacji w Internecie) oraz zapewniamy jej poprawną pracę w przeglądarkach internetowych.
 • dodatkowe programy wg wskazań opiekuna pracowni, będące w programie nauczania.


Zadaj pytanie on-line

2016 © Serwis Pracowni Komputerowych - Rewitalizacja Pracowni | powered by uCore Engine

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawo Telekomunikacyjne, informujemy, iż nasza witryna umieszcza w pamięci podręcznej Państwa przeglądarki tzw. plik cookie. Jest on wykorzystywany jedynie w celach statystycznych, a także aby ułatwić Państwu nawigację po stronie. Jeśli uważają Państwo, że narusza to Waszą prywatność, mogą Państwo wyłączyć obsługę plików cookie dla konkretnej witryny w ustawieniach przeglądarki.