Trwa ładowanie danych...

Aktualności

Nowa pracownia na sprzęcie ACTINA w SP3 w Gołdapii

Szkoła Podstawowa Nr 3 w Gołdapii długo walczyła o komputery dla uczniów do pracowni. Sprzęt przekazany przez MEN w 2007 r. w ramach programu EFS dawno już przestał prawidłowo funkcjonować. Jeżeli za okres amortyzacji sprzętu komputerowego przyjmuje się 3-4 lata (tak robią firmy leasingujące), to 12 lat dla tych jednostek pozostaje poza wszelkim komentarzem. Czego można nauczyć w ramach lekcji informatyki ucznia na 12-letnim komputerze z systemem Windows XP, nieaktualnym i niewspieranym już prawie o 5 lat!!
Pracownia została zintegrowana na komputerach marki ACTINA zaprojektowanymi prze Serwis Pracowni Komputerowych, a wyprodukowanych przez ACTION S.A. z Piaseczna/k Warszawy.
Parametry jednostek:
  • Stacje uczniowskie: Intel Core i3 (8 generacja), 4 GB RAM, Dysk 120 GB SSD, Windows 10 Professional.
  • Komputer nauczycielski: Intel Core i3 (8 generacja), 8 GB RAM, Dysk 120 GB SSD, 1TB HDD, Windows 10 Professional.

Pracownia skonfigurowana bez serwera - z naszym rozwiązaniem komputera nauczycielskiego. Jako system zarządzania pracownią został zastosowany program Opiekun WEB firmy Softstory który pełni jednocześnie rolę filtrującą treści internetowe.

Nie ma znaczenia dla nas czy pracownia skonfigurowana jest z serwerem czy komputerem nauczycielskim SPK, zawsze zapewniamy nasze pełne wsparcie instalując zdalny dostęp do pracowni.


Zadaj pytanie on-line

2016 © Serwis Pracowni Komputerowych - Rewitalizacja Pracowni | powered by uCore Engine

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawo Telekomunikacyjne, informujemy, iż nasza witryna umieszcza w pamięci podręcznej Państwa przeglądarki tzw. plik cookie. Jest on wykorzystywany jedynie w celach statystycznych, a także aby ułatwić Państwu nawigację po stronie. Jeśli uważają Państwo, że narusza to Waszą prywatność, mogą Państwo wyłączyć obsługę plików cookie dla konkretnej witryny w ustawieniach przeglądarki.