Trwa ładowanie danych...

Aktualności

Nowa Pracownia do rewitalizacji - to już czas???

Nowa pracownia - tak wszyscy o niej mówili. A okazuje się, że pracownia którą Szkoła Podstawowa Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Świdnicy nabyła latem 2012 r. już się zestarzała.

Serwis Pracowni Komputerowych zamontował tę pracownię w sierpniu 2012 r. "od A do Z". W skład pracowni wchodził na owe czasy bardzo dobry sprzęt:

  • Nowy sewer Hewlett Packard - HP Proliant 110 ML G6 na którym został zainstalowany Windows Server SBS 2003, który szkoła pozyskała z pracownią MEN z 2006 r.
  • Nowe stacje uczniowskie - ACTINA (10 szt.), Intel Dual Core, 4 GB RAM, Dysk 500 GB, Windows 7 Professional.
  • Nowy komputer nauczycielski - parametry j.w.

Wszystko działało świetnie przez 6 lat, lecz niestety dyski twarde w warunkach szkolnych ulegają zużyciu. Tak stało się z dyskiem serwera i dyskami 5 stacji uczniowskich. Rozsądnym kosztem udało się na przełomie 2018/2019 (przerwa świąteczna) doprowadzić ją do dawnej świetności. Dyski, w serwerze i 5 stacjach zostały wymienione, pozostałe - zregenerowane.

Dodatkowo pracownia została wyposażona w system zarządzania VEYON a konsola zarządzania zainstalowana na wydzielonym komputarze nauczycielskim.

Pracownia (jak wszystkie instalowane przez SPK) jest na naszym zdalnym monitorowaniu.


Zadaj pytanie on-line

2016 © Serwis Pracowni Komputerowych - Rewitalizacja Pracowni | powered by uCore Engine

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawo Telekomunikacyjne, informujemy, iż nasza witryna umieszcza w pamięci podręcznej Państwa przeglądarki tzw. plik cookie. Jest on wykorzystywany jedynie w celach statystycznych, a także aby ułatwić Państwu nawigację po stronie. Jeśli uważają Państwo, że narusza to Waszą prywatność, mogą Państwo wyłączyć obsługę plików cookie dla konkretnej witryny w ustawieniach przeglądarki.